Cyklistické a skialpové akcie na rok 2018 - pozvánka

Info TU....


Požičiavam prívesný vozík na 9 bicyklov.
Info TU....


Galéria

Silvestrovský splav Váhu 2011 S lyžami na Hoverlu Moldavsko – Besarábia m_sport_03 Výjazd na rumunský MARAMUREŚ Expedice Černá Hora – Albánie P1030930 Na biku Čiernou horou až do Albánska

Archív

Cyklistické a skialpové akcie na sezónu 2018 –pozvánka

Zoznam pripravovaných akcií. Termíny cykloakcií sú dole. Info nájdete tu na tejto stránke alebo na fejzbúku. Ak ste skupina a máte záujem o nejakú akciu vo vami zvolenom termíne kontaktujte ma.


Skialp na Dragobrate – Ukrajina 23. 2. – 2.3.2018

Ubytovanie s polpenziou na hotelu Kremen. Skialpové výšlapy po kopcoch Stih,Bliznica,Žandar. V prípade zlého počasia možnosť využitia zjazdoviek a návšteva miestnych kolíb. Akciu možno zorganizovať aj pre záujemcov o zjazdové lyžovanie.

OBSADENÉ!!!


Skialp  Retezat:20. – 25. 3. 2018

  • odchod v utorok 20.3. (prípadne podľa záujmu v stredu 12.3.) vo večerných hodinách a návrat v nedeľu večer 25.3.
  • ubytovanie v zruboch pri chate Pitrele – treba vlastný ľahký spacák,stravovanie riešime z vlastných zásob. V malom bufete možnosť kúpy polievky,jednoduchej stravy,piva a návykových látok.

Jednodňové výlety po dlhých dolinách s následným výstupom na najvyššie štíty Retezat,Bucura,Peleaga – všetky vyššie ako 2400 m a následnom zlyžovaní až ku chate,kukneme sa na chatu Gentiana a za priaznivých podmienok sa dá uskutočniť aj prechod dolín.


CYKLOTURISTIKA

Rumunsko –Apuseni:20. –24. jún

Krasové oblasti európskeho formátu,ponorné rieky,jaskynné dómy,vyvieračky,ľadové jaskyne a najvyšší jaskynný portál v Európe –to všetko zahrnuje pohorie Apuseni. Ubytovanie a strava zabezpečená v horskom turistickom stredisku Padiš. Stadiaľ budeme podnikať jednodňové bicyklové výlety po okoliu a kukneme si priepasti a jaskynné dómy,ktoré sú voľne prístupné. Vhodné aj pre bajkerov zo slabšou kondíciou.

Starší článok TU…


Bosna:3. –8. júla

Bicyklovačka v krasovom pohorí Bjelašnica. Ubytovanie v dedinke Umoljani na penzióne,s možnosťou polpenzie. Stadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okolí. Navštívime Lukomir /chránená UNESCOM/ –typickú bosniansku dedinku obývanú iba cez letnú sezónu. Vyšlapeme si na najvyšší kopec Bjelašnicu 2067 mnm a spustíme sa po olympijskej zjazdovke /ZOH Sarajevo 1984/ do rekreačného strediska Babin Do. A ďalšie zaujímavé cyklotúry. Cestou domov sa zastavíme v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny –Sarajevo a navštívime “starý trh“ –starú tureckú časť mesta s útulnými kaviarničkami a obchodíkmi.

Starší článok TU…


Zakarpatská Ukrajina:13. –19. september

Z podhorskej dediny Koločava /pôsobil tu románový hrdina Nikola Šuhaj loupežník/ vyrazíme na bicykloch cez pohorie Horhany do horskej dediny Ust Čorná /za 1. republiky hraničný hrebeň medzi Československem a Poľskom/. Tu sa ubytujeme na penzióne a na ďalší deň vyšlapeme na hrebeň a po ňom dorazíme do lyžiarskeho strediska Dragobrat. Lesnou cestou zbehneme do mestečka Jasinia,kde sa ubytujeme v rodinnom penzióne a počas ďalších dvoch dní sa vrátime cez Čiernu Tisu a Lopušné nazad do Koločavy.

Starší článok TU…


Čierna Hora –Kosovo:25. august –2. september –NOVINKA

V sobotu večer vyrazíme na juh Čiernej Hory do mestečka Plav. Ďalší deň si urobíme okruh okolo Plavského jazera do Gusinje a v pondelok vyrazíme na štvordňový výlet do Kosova,prechodom Čakor ležiaci vo výške 1850 mnm. Podľa,mapy by tu malo byť ubytovanie –divokým a romantickým kaňonom Rugova sa presunieme do mestečka Peja. Urobíme si poznávací túru do kláštora Visoki Dečani,ktorý sa považuje za najväčšiu sakrálnu stavbu Balkánu. Na spiatočnej ceste si kukneme kamennú vežu Kulla –typická stavba pre J a Z Kosova. Bohaté albánske rodiny ich budovali na ochranu pred krvnou mstou. Po návratu nazad do Plavu si dáme relaxačný deň,poprípade nejaký výšlap na okolité kopce a presun domov.

Starší článok TU…


Voľný termín:9. –16. september

akciu upresníme v priebehu sezóny. Bihor,TransFararašan a AtransAlpina,poprípade Sutjeska –najstarší NP s najvyššou horou Bosny a Hercegoviny Maglič /2386 mnm/ pri mestečku Foča.


Rumunsko –Banát:25. –30. september

Už tradičná návšteva malých českých dedín na juhozápade Rumunska,ležiacich pri rieke Dunaj. Pekná príroda a ľudia nepoškodení modernou dobou chytnú každého za srdce. Ubytovanie a strava zabezpečená u domácich. Projedeme si dedinky Gerník –z funkčnými vodnými mlynmi,Rovensko –ležiaci priamo na hrebeni a má zo všetkých českých dedín najmalebnejšiu polohu a Svatú Helenu –najstaršiu dochovanú dedinu,ležiacu iba 6 km od Dunaja. Nezabudneme ani na jaskyňu Vranca a Kamenný most Kulhavá skala.

Starší článok TU…