Cyklistické akcie na rok 2017 - pozvánka

Info TU....


Požičiavam prívesný vozík na 9 bicyklov.
Info TU....


Galéria

Najlepšia športová fotografia roka 2011 Rumunský Banát na bicykloch 2012 Grécko 2013 Balkán 2014 Veľkonočný Retezat:1. – 6. 4. 2015 Veľkonočný Banát Rumunsko Apuseni máj 2015 - 2. turnus Vodáci v Rumunsku

Archív

Cyklistické akcie na sezónu 2017 –pozvánka

Pozvánka na cyklistické akcie na leto 2017.


Rumunsko –Banát + splav rieky Nera:2. –7. jún
Už tradičná návšteva malých českých dedín na juhozápade Rumunska,ležiacich pri rieke Dunaj. Pekná príroda a ľudia nepoškodení modernou dobou chytia každého za srdce. Ubytovanie a strava zabezpečená u domácich. Prejdeme si dedinky Gerník –s funkčnými vodnými mlynmi,Rovensko –ležiaci priamo na hrebeni a má zo všetkých českých dedín najmalebnejšiu polohu a Svätú Helenu –najstaršiu dochovanú dedinu,ležiacu iba 6 km od Dunaja. Ako bónus si dáme dvojdenný splav rieky Nera s bivakom. 

Spomienka na podobný výlet TU…..


Rumunsko –Transfagaraš:17. –25. jún – (už obsadené!!!)
Odchod v sobotu večer z Bratislavy.
Päťdňová bicyklovačka v oblasti pohoria Fagaraš. Prvý deň vystúpame sepentinami Transfagarašskej cesty do výšky 2050 mnm,kde prespíme na horskej chate Balea Lac. Dĺžka etapy 20 km a prevýšenie cez 1000 metrov. Druhý deň zbehneme do doliny k jazeru Lacul Vidraru a do dediny Arefu,kde prespíme v súkromí. Ak bude čas a chuť,vyšlapeme pešo po 1500 schodoch k hradu Poienar,ktorý je autentickým sídlom známeho Vlada Tepese nazývaného Drakula. Ďalší deň dáme 65 km cez niekoľko horských hrebeňov a prevýšením 600 m. nazad k autu. Presunieme sa autom do oblasti Obarsia Lotruli a tu sa prevezieme na bikoch po známej Transalpine. V nedeľu návrat nazad do Bratislavy.

Spomienka na podobný výlet TU…..


Čierna Hora –Albánia:1. –9. júla
V sobotu večer vyrazíme na juh Čiernej Hory do nostalgického mestečka Gusinje,kde sa ubytujeme v útulnom hotelu Kula s výhľadom na nádherné pohorie NP Prokletie. Stadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu. Osada Vusaje,Grebaje,vodopád Skakavice,horské doliny a štíty v nás zanechajú hlboké dojmy. Odskočíme si aj do Albánie. Prudkými serpentínami a hlbokým kaňonom pozdĺž horské riečky Cemit až do Tamare. Tu prespíme na ubytovni a tou istou trasou cez dedinu Lepushe sa vrátime nazad do Gusinje. Ak zvýši čas urobíme si ešte jednodňový výlet na bajkoch do blízkeho Kosova do divokého a romantického kaňonu Rugova

Spomienka na podobný výlet TU…..


Macedónia:14. –23. júla
Prvé tri dni budeme bicyklovať v NP Mavrovo po Bistrej Planine a navštívime rázovitú dedinku Galičnik a pozdĺž nespočetných pastvín sa vrátime nazad k jazeru. Ďalší deň popri riečke Radika vyšlapeme smerom ku Kosovským hraniciam a cez horskú osadu Vrben sa vrátime do penziónu. Autom sa presunieme k Ohridskému jazeru do dedinky Trpejca. Tu si dáme oddychový deň,spojený s prehliadkou kláštora sv. Naum ktorý založil r. 885 žiak sv. Cyrila a Metoda a odskočíme si do Albánska na kávičku a pivo. Ďalšia etapa nás zavedie po cestičke cez sedlo Baba ležiace vo výške 1568 mnm k Prespanskému jazeru a späť do Trpejce. Na záver výletu si necháme tzv. kráľovskú vysokohorskú etapu –výšlap pod Pelister k ľadovcovým jazerám Malo a Golemu Ezero (nazývané Pelisterské oči),ležiace vo výške 2340 mnm. Po kamenistej a v záveru po lesnej ceste sa vrátime k autu a vyrazíme do Bratislavy.

Spomienka na podobný výlet TU…..


Moldavsko:11. –20. augusta
Cestou cez Rumunsko sa zastavíme v dedinke Sapanta a pozrieme si “Veselý cintorín“ –chránený UNESCOM,ako ľudová pamiatka. Prespíme v penzióne pri Suceave a druhý deň navštívime maľované kláštory zo 16. storočia. V Moldávii sa ubytujeme v mestečku Rezina a navštívime Saharnu – mekku moldavských pravoslávnych pútnikov. Ďalší deň urobíme exkluzívny jednodňový výlet do samozvanej Podnesterskej republiky. Cestou na juh si v Orheiul Vechi pozrieme najväčší jaskynný kláštor v Európe a na záver navštívime jedinečný vínny sklep,ktorý vznikol prestavbou vápencového dolu. Dĺžkou vyše 120 km a jeho hĺbkou 80 m pod zemou patrí k unikátom v Europe. Stadiaľ vyrazíme na cestu domov. Akcia je vhodná aj pre menej výkonnostných cyklistov.

Spomienka na podobný výlet TU…..


Čierna Hora –Durmitor:26. august –3. september  (už obsadené!!!) 
Z kempu Bastasi na Tare vyrazíme popri rieke Piva do osady Trsa,ktorá leží vo výške 1480 mnm. Tu prenocujeme a druhý deň cez kaňon Sušica nastúpame do výšky 1950 mnm a následne sa spustíme do mestečka Žabliak. Tu sa ubytujeme a dva voľné dni využijeme na spoznávanie krás NP Durmitor a dáme si rafting na rieke Tara. Po regenerácii a načerpaní nových síl sa prehupneme cez “sedlo“ ležiace vo výške 1908 mnm späť na Trsu. Ďalší deň si dáme posledných 40 km cez Crkvičko Polie,sa po serpentínach spustíme k rieke Tara do kempu a k autu. Celý okruh okolo Durmitoru robíme naľahko –strava a ubytovanie je zabezpečené

Spomienka na podobný výlet TU…..


Zakarpatská Ukrajina:13. –19. september (už obsadené!!!)
Z podhorskej dediny Koločava,pôsobil tu románový hrdina Nikola Šuhaj lúpežník,vyrazíme na bicykloch cez pohorie Horhany do horskej dediny Ust Čorná,za 1. republiky hraničný hrebeň medzi Československom a Poľskom. Tu sa ubytujeme na penzióne a na ďalší deň vyšliapeme na hrebeň a po ňom dorazíme do lyžiarskeho strediska Dragobrat. Lesnou cestou zbehneme do mestečka Jasinia,kde sa ubytujeme v rodinnom penzióne a počas ďalších dvoch dní sa vrátime cez Čiernu Tisu a Lopušné nazad do Koločavy.

Spomienka na podobný výlet TU…..