Cyklistické akcie na leto 2019
TU...


Požičiavam prívesný vozík na 9 bicyklov.
Info TU....


Galéria

Doprava 9.miestnym mikrobusom s vlekom na bicykle Caban Padiš v pohorí Apuseni (Rumunsko) Dušičkový výlet na Zakarpatskú Ukrajinu - pozvánka Rumunsko 2014 P1010514 DSC07685 Ako sme “bajkovali“ na Ukrajine Moldavsko s Viktorom. Alebo Viktorove Moldavsko?

Archív

Cyklistické akcie na sezónu 2019 –pozvánka

Rumunsko –Banát:
odchod 18. júna vo večerných hodinách a návrat 23. júna

Už tradičná návšteva malých českých dedín na JZ Rumunska,spojená z dvojdňovým 25 km splavom rieky Nera. Ubytovanie a strava zabezpečená u domácich,na rieke spíme v spacákoch na táborisku. Splavujeme na dvojmiestnych gumových člnov. Po splave následné 2 dni projedeme na bicykloch najstaršiu dochovanú dedinu sv. Helena a dedinu Rovensko,ktorá leží priamo na hrebeni a má zo všetkých českých dedín najmalebnejšiu polohu. Odchod vo večerných hodinách.


Rumunsko –Apuseni:
odchod 2. júla večer a návrat 7. júla

Návšteva najväčšej krasovej oblasti Rumunska,ubytovanie v chatkách,poprípade na ubytovni v rekreačnej oblasti Padiš a teplá strava sa dá tiež dohodnúť. Budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu,spojené s návštevami priepastí a jaskýň. Vhodné pre menej zdatných bikerov.


Rumunsko –Transfagarašan:
11. –17. júla

Bicyklovačka v oblasti pohoria Fagaraš. Serpentínami po trase Transalpiny sa dostaneme až do výšky 2145 m a ďalšie dni po známej Transfagarašanskej ceste,označovanej za jednu z najzaujímavejších na svete,vystúpime do výšky 2050 m a kilometrovým tunelom sa dostaneme na druhú stranu pohoria k jazeru Balea Lac a následne 25 km zjazdom sa spustíme do Cartisoary. Ubytovanie a strava v penziónoch po ceste. Vhodné pre trénovaných cyklistov.

UŽ OBSADENÉ!!!


Čierna Hora –Albánia:
4. –11. augusta

V sobotu večer vyrazíme na juh Čiernej Hory do mestečka Gusinje,kde sa ubytujeme na hotelu s výhľadom na nádherné pohorie NP Prokletie. Stadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu –osada Vusaje,Grebaje,vodopád Skakavice. Na dva dni si odskočíme do Albánie. Prudkými serpentinami a hlbokým kaňonom pozdl´ž horskej riečky Cemit až do Tamare. Tu prespíme a tou istou trasou cez dedinku Lepusche sa vrátíme nazad do Gusinje.

UŽ OBSADENÉ!!!


Čierna Hora –Durmitor:
24. –31. augusta

Z kempu Bastasi na Tare vyrazíme popri rieke Piva do osady Trsa 1480 m. Tu prenocujeme a druhý deň nastúpame cez kaňon Sušica do výšky 1950 m a následne sa pustíme do mestečka Žabliak u sa ubytujeme a dva voľné dni využijeme na spoznávanie krás NP Durmitor (možnosť raftingu a ZipLine). Nazad na Trsu sa vrátime cez “Sedlo“ ležiace vo výške 1908 m. Ďalší deň si dáme posledných 40 km cez Crkvičko Polie do kempu. Celý okruh okolo Durmitoru robíme naľahko –strava ubytovanie je zabezpečené.

UŽ OBSADENÉ!!!


Bosna –Bjelašnica:
21. –30. septembra

Bicyklovačka v krásnom prostredí NP Bjelašnica. Ubytovanie a strava zabezpečená na penzióne v Umoljani,skadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu. Kukneme dedinky,kde sa zachoval folklór a staré zvyky medzi miestnymi moslimami. Lukomir (chránená UNESCOM),Gradina,Sinanoviči a kaňon rieky Rakitnica. Na záver výletu si vyšlapeme šotolinovou cestou na najvyšší vrch pohoria –Bjelašnicu 2067 m. a po olympijskej zjazdovke (OH 1984) zjazdujeme do strediska Babin Do.