Cyklistické akcie na sezónu 2020 – pozvánka

Rumunsko – Banát:
odchod 31. máj – 7. jún

Už tradičná návšteva malých českých dedín na JZ Rumunska, spojená z dvojdňovým 25 km splavom rieky Nera. Ubytovanie a strava zabezpečená u domácich, na rieke spíme v spacákoch na táborisku. Splavujeme na dvojmiestnych gumových člnov. Po splave následné 2 dni projedeme na bicykloch najstaršiu dochovanú dedinu sv. Helena a dedinu Rovensko, ktorá leží priamo na hrebeni a má zo všetkých českých dedín najmalebnejšiu polohu. Odchod vo večerných hodinách.


Bosna – Bjelašnica
15. – 21. jún

Bicyklovačka v krásnom prostredí NP Bjelašnica. Ubytovanie a strava zabezpečená na penzióne v Umoljani, skadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu. Kukneme dedinky, kde sa zachoval folklór a staré zvyky medzi miestnymi moslimami. Lukomir (chránená UNESCOM), Gradina, Sinanoviči a kaňon rieky Rakitnica. Na záver výletu si vyšlapeme šotolinovou cestou na najvyšší vrch pohoria – Bjelašnicu 2067 m. a po olympijskej zjazdovke (OH 1984) zjazdujeme do strediska Babin Do. Odchod v utorok večer.


Čierna Hora – Albánia:
17. – 26. júla

V sobotu večer vyrazíme na juh Čiernej Hory do mestečka Gusinje, kde sa ubytujeme na hotelu s výhľadom na nádherné pohorie NP Prokletie. Stadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu – osada Vusaje, Grebaje, vodopád Skakavice. Na dva dni si odskočíme do Albánie. Prudkými serpentinami a hlbokým kaňonom pozdĺž horskej riečky Cemit až do Tamare. Tu prespíme a tou istou trasou cez dedinku Lepusche sa vrátíme nazad do Gusinje.


Čierna Hora – Durmitor – (UŽ OBSADENÉ)
7. – 15. augusta

Z kempu Bastasi na Tare vyrazíme popri rieke Piva do osady Trsa 1480 m. Tu prenocujeme a druhý deň nastúpame cez kaňon Sušica do výšky 1950 m a následne sa pustíme do mestečka Žabliak u sa ubytujeme a dva voľné dni využijeme na spoznávanie krás NP Durmitor (možnosť raftingu a ZipLine). Nazad na Trsu sa vrátime cez “Sedlo“ ležiace vo výške 1908 m. Ďalší deň si dáme posledných 40 km cez Crkvičko Polie do kempu. Celý okruh okolo Durmitoru robíme naľahko – strava ubytovanie je zabezpečené.


Rumunsko – Transfagarašan:
30.august – 6.september

Bicyklovačka v oblasti pohoria Fagaraš. Serpentínami po trase Transalpiny sa dostaneme až do výšky 2145 m a ďalšie dni po známej Transfagarašanskej ceste, označovanej za jednu z najzaujímavejších na svete, vystúpime do výšky 2050 m a kilometrovým tunelom sa dostaneme na druhú stranu pohoria k jazeru Balea Lac a následne 25 km zjazdom sa spustíme do Cartisoary. Ubytovanie a strava v penziónoch po ceste. Vhodné pre trénovaných.


Zakarpatská Ukrajina:
26. septembe. – 4. oktober (v prípade zaujmu a dobrého počasia)

Z podhorskej dediny Koločava (pôsobil tu románový Nikola Šuhaj lúpežník) vyrazíme na bicykloch cez pohorie Horhany do horskej dediny Usť Čorná (za 1. republiky hraničný hrebeň medzi Československom a Poľskom). Na ďalší deň vyšlapeme na hrebeň a po ňom dorazíme do lyžiarskeho strediska Dragobrat, ktorý vybudovali českí turisti v dobe 1. ČSR. Po prenocovaní zbehneneme lesnou cestou do podhorského mestečka Jasiňa kde prespíme v penzióne a počas ďalších dvoch dní sa vrátime cez Lopušné nazad do Koločavy.