Ako fungujú výlety

Výlety organizujem pre skupinu ľudí so záujmom tráviť voľný čas v prírode v spojení so športom a poznávaním. Cieľom a filozofiou je poznávanie nových obzorov, nových priateľov, no hlavne prežívať príjemné chvíle na bicykli, na vode, na lyžiach, alebo len tak. Výlety sú nezáväzné a samozrejme neziskové. Fungujú na princípe že sa partia dohodne a ide sa. Pre tento účel vlastním 9. miestny mikrobus s vlekom na batožinu a bicykle.

Pre koho sú výlety určené
Pre akúkoľvek vekovú skupinu bez ohľadu na národnosť, vierovyznanie a výkonnostnú športovú kategóriu. Výlety sú zväčša organizované tak že si každý príde na svoje. Podmienky výletu a nároky na fyzičku sa líšia v závislosti od viacerých faktorov, preto sú vždy nastavené podľa možností a schopností účastníkov.

Ako prebiehajú výlety
Doma naskáčeme do mikrobusu, naložíme potrebný vercajch a presunieme sa na miesto určenia. Prevažne v noci. Zväčša si hľadáme ubytovanie v skromných podmienkach, treba byť pripravený aj na táborenie. Stravuje sa, ako príde. Výlety sú určené pre tých, čo sa radí vzdajú niektorých vymožeností civilizácie.

Financie
Účastníci sa skladajú len na náklady spojené s dopravou. Cena za dopravu sa rozrátava rovným dielom na všetkých účastníkov. Ostatné výdavky na stravu, ubytovanie čí iné výdavky si hradí každý sám.

Destinácie
Celá Európa, najčastejšie navštevujem Rumunsko, Ukrajinu, štáty bývalej Juhoslávie, Albánsko, ale nebránim sa ani západnej Európe.

Je na zdravom rozume každého účastníka, aby sa zdravotne poistil a zabezpečil si dostatok finančných prostriedkov na výlet a aby mal dostatočnú výstroj a výzbroj. Že treba zobrať na výlet aj nejakú tekutinu vám určite nemusím pripomínať.

Viktor Káňa

Jeden komentár k “Ako fungujú výlety”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *