Cyklistické akcie na sezónu 2022 – pozvánka

Predbežný plán cyklistických akcií na sezónu 2022. 


Rumunsko – Banát: 20 – 26 jún

Už tradičná návšteva malých českých dedín na JZ Rumunska. Ubytovanie a strava bude zabezpečená u domácich. Navštívime Einbental – dedina leží 6 km od Dunaja, Bígr a najvzdialenejšiu Šumicu, kde žije už iba okolo 70 obyvateľov. Dediny boli založené českými kolonisty z južných a západných Čiech, okolo roku 1827.


Čierna Hora – Durmitor: 18.  – 24. júl

Z kempu Bastasi na Tare vyrazíme popri rieke Piva do osady Trsa, ktorá leží vo výške 1480 mnm. Tu prenocujeme a druhý deň nastúpame cez kaňon Sušica do výšky 1950 mnm a následne sa spustíme do mestečka Žabliak. Tu sa ubytujeme a dva voľné dni využijeme na spoznávanie krás NP Durmitor a dáme si rafting na rieke Tara. Po načerpaní nových síl sa cez “sedlo“ ležiace vo výške 1908 mnm vrátime nazad na Trsu. Ďalší deň si dáme posledných 40 km cez Crkvičko Polie, popri Tare do kempu a k autu. Celý okruh okolo Durmitoru robíme naľahko – strava a ubytovanie je zabezpečené.


Bosna – Bjelašnica: 8. – 14. august

Bicyklovačka v krásnom prostredí NP Bjelašnica. Ubytovanie a strava zabezpečená na penzione v Umoljani, skadiaľ budeme podnikať jednodňové výlety po okoliu. Kukneme dedinky, kde sa zachoval folklor a staré zvyky medzi miestnymi muslimami. Lukomir (chránená UNESCOM), Gradina, Sinanoviči a kaňon rieky Rakitnica. Na záver výletu si vyšlapeme šotolinovou cestou na najvyšší vrch pohoria – Bjelašnicu 2067 m. a po olympijskej zjadovke (OH 1984) zjazdujeme do strediska Babin Do.


Rumunsko – Banát: 27. august – 3. september

Výlet už obsadený!


Albánsko –  Thethi a Valbona: 11. – 18. september

Bicyklovačka v severnej časti Albánie. Najskôr navštívime na dva dny dolinu Valbone, kde sa presunieme trajektom cez jazero Komani. Vo zvyšnej časi výletu podnikneme trojdňový okruh v horskom prostredí Albánských Alp. Z Kopliku – kde sa presunieme autom od jazera Komani – cez vysokohorské sedlo 1670 mnm do malebnej dedinky Thethi k rieke Kir a ďalej cez doliny a sedla dvojdňovým putovaním do cieľovej dediny Mesi.