Cyklistické akcie na leto 2019
TU...


Požičiavam prívesný vozík na 9 bicyklov.
Info TU....


Galéria

Caban Padiš v pohorí Apuseni (Rumunsko) Albánsko,dolina Valbona Ukrajina na druhý pokus MONTE NEGRO - ALBÁNSKO Silvestrovský splav Váhu 2016 Silvestrovský splav Váhu 2016 Silvestrovský splav Váhu 2016 Rozmanité Macedónsko

Archív

Albánsko,jeseň 2011

Albánsko,jeseň 2011Na prelome augusta a septembra som po roku opäť navštívil Albánsko. Po ceste sme prenocovali pri moste Djurdjeviča Tara a navštívili monastir Morača. Pohybovali sme sa po horách v severnej časti krajiny v Dinárskych horách s najvyšším vrcholom Jazerca,vysokým 2 694 m n. m. Navštívili sme malebnú dolinu s najväčšou miestnou dedinou rovnakého názvu – Thethi a dolinu s dedinkou Valbona,s úžasnou krajinou s prekrásnymi scenériami a veľmi príjemnými ľuďmi.

Plavili sa na trajekte po jazere Komani,vraj jednou z najkrajších vodných trás na svete (podľa sprievodcov) a tí ozaj neklamali. Bola to očarujúca plavba s množstvom zátočín a strmých útesov. Iba škoda,že tento suchý rok sa prejavil aj tam a nespočetné množstvo vodopádov bolo vyschnutých. Naspäť do Shkodry sme sa presúvali vnútrozemím a bola to príjemná zmena. Cesta kopírovala všetky zákutia jazera Fierze,ktoré zásobuje väčšinu Albánska elektrickou energiou a stále naberala výšku. Naokolo iba vysušená krajina bez dedín,stromy,suchá tráva a kúdole prachu. Ten sa nám napokon podarilo striasť v dvojdňovom odpočinku vo Velipoje pri mori,na miestnej pláži.

Albánsko,jazero Komani a okolie

Cestou domov sme prebivakovali na sútoku rieky Tara a Piva v kempu Montingstour a v Sarajeve okúsili pravú tureckú kávu. Počasie nám vyšlo nad očakávania. Na môj vkus bolo až priveľmi horúco,ale prežil som to.

Účastníci:Bohuš,Majo,Ivka,Juraj,Vojto a Alenka.

Albánsko,dolina Theth

Dolina Teth leží na severe Albánska. Je výnimočná svojou krásou a v poslednej dobe \"často\"navštevovaná turistami.

Albánsko,dolina Valbona

Dolina Valbona leží na severe Albánska. Najjednoduchší prístup je po jazere Komani,alebo cestou z Macedónska.

Albánsko,jazero Komani a okolie

Jazero Komani patri medzi jedinečné prírodné skvosti Balkánu.

Foto: Vojto &Viktor

Pridaj komentár