Kalendár cyklozájazdov na leto 2015

Čierna hora - DurmitorPredbežný zoznam cykloturistických akcií na letnú sezónu 2015.

Ostatné akcie na zvyšok leta vyhodím začiatkom mája.

Rumunsko – Apuseni. 6. – 10. mája
V prípade pekného počasia využijeme jeden deň voľna ktorý pripadol k víkendu a vyrazíme s bicyklami na Padiš. Odchod streda večer z BA a návrat v nedeľu. Ubytovanie v chate na Padiši s možnosťou polpenzie /nie je povinná/. Podnikneme jednodňové výlety po okoliu s návštevami priepastí a jaskýň.

UŽ OBSADENÉ!


Rumunsko – Apuseni. 1. – 7. Jún

Apuseni + Banát


Rumunsko – Banát. 9. – 14. júna
Bajkovačka po českých dedinkách v Rumunskom Banáte pri Dunaji, spojená s dvojdňovým splavom čarovnej riečky Nera. Ubytovanie s polpenziou zabezpečené na Gerniku u domácich.

UŽ OBSADENÉ!


Macedónsko. 20. – 27. Jún
Prvé tri dni budeme bicyklovať v NP Mavrovo po Bistrej Planine a navštívime rázovitú dedinku Galičnik. Presun na juh k Ohridskému jazeru a ubytovanie v dedinke Trpejca. Na bikoch kukneme Manastyr Sv. Naum, založený v roku 885 a odskočíme si do Albánska na pivko. Cez sedlo Baba /1 500 mnm/ sa spustíme k Prespanskému jazeru. Cestou domov si dáme kráľovskú etapu pod najvyšší vrchol Pelister (2 601 m.) k ľadovcovým jazerám Malo a Golemo (nazývané Pelisterské oči) vo výške 2 340 m.

UŽ OBSADENÉ!


Čierna Hora – Durmitor. 3. – 11. Júla
Odchod v piatok večer 3. júla prípadne v sobotu večer 4. júla. Sedemdňová bicyklovačka okolo Durmitoru. Po príchode do kempu Montings tour pri Tare sadneme na bicykle a vyrazíme na Trsu a cez kaňon Sušica na Žabliak. Po silničke v Durmitorskom pohorí sa prehupneme cez 1908 metrov vysoké “Sedlo“ späť na Trsu a cez Crkvičko Polje sa vrátime do kempu k autu.


Ukrajina, poprípade Bosna 22. – 26.7.


Čierna Hora – Albánia 13. – 22.8.
Pojedeme na ťažko zo Žabljaku cez Mojkovac, Berane, Plav, Vermoši, Koplik do Thethi a Shkoderu. Tu nás bude čakať autoktorým sa presunieme k jazeru Komani. Stadial sa preplavíme na bárke s bicyklami do Fierze a urobíme si ešte dvojdňový výletík dolinou Valbony.

Dĺžka tripu: 380 km a nastúpame 2700 m.


Albánsko  – v prípade zaujmu 12. – 19.10.
Naľahko z Kopliku cez Thethi, Kir do Shkoderu a dolina Valbony

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *