Silvestrovský splav Váhu 2023

Zakončiť  vodácku supersezónu na 20. ročníku Silvestrovského splavu Váhu, ktorý založili Viktor Káňa s Mirom Hrnčiarom, bola  úžasná výzva.

V rýchlosti vymenujem moje minuloročné perly s pádlom v ruke – január  Orange river – JAR/ Namibia, február Rio Yataniajú – Ekvádor, marec Rio Fitz Roy – Patagónia, apríl – Rio Acequia Venezuela, máj rieka Belá a mnohokrát Váh – Slovensko, jún 4 rieky v Nórsku, júl Soča a Koritnica v Slovinsku, november – znova Acequia a Orinoco Venezuela, december vianočný Váh za 550 kubikov TN-Piešťany.

Najlepšé ale na  záver roka. Sokolovce-Hlohovec – Silvestrovský splav Váhu. To sa ani lepšie nedalo naplánovať. 11 km na rezkej vode. Mana dodal lode a moja posádka priviezla slávnu  expedičnú legendu – ,,Modrý hroch“, na ktorom sme splavili 3 krát pravekú rieku Omo v Južnej  Etiópii.

Vynikajúca atmosféra, návykové látky tiekli v primeranom B-) množstve. Spomienky na všeličo sa vynárali v parádnej atmosfére plavby aj v dielni s gitarkou. Najmä na nášho duchovného vodcu, nesmrtelného  Jožka Černého.

Nestarnúci elegán Miro Hrnčár a Tvoja rodina – Vám velká vďaka, že to nevzdávate.  Fazulovica na jednotku a do kapustnice  nabudúce móže byt aj menej masa .

Na parádu Kamaráti. Dakujeme!

Becko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *