Veľkonočný skialp 2009. Retezat Rumunsko

Veľkonočný skialp 2009. Retezat RumunskoAko každý rok aj tentoraz sme sa vydali cez Veľkú noc do Rumunského Retezatu vychutnať si zasnežené kopce našich exotických susedov. Maďarská diaľnica bez problémov a tiež rumunské cesty sa rok od roka zlepšujú. Hlavný ťah Arad – Deva, vyzerá lepšie ako bratislavské cesty. Neskorý termín sviatkov síce zapríčinil, že snehu nebolo až toľko, ako sme očakávali a na aký sme boli zvyknutí z posledných rokov. Ale cena nafty a dostatočná zásoba plechovkového piva na cabane Pietrele nám to vynahradila.

Zopakovali sme si tradičný veľkonočný výstup na Retezat vysoký 2485 m, zlyžovanie žľabov so zvyškami snehu a pondelková šibačka nežnejších účastníčok zakončila naše pôsobenie v romantických rumunských horách. Už teraz sa tešíme čo nám prinesie budúci rok.
Viktor

Veľkonočný skialp 2009. Retezat Rumunsko

Účastníci: Viktor, Šeďo, Igor, Miro, Adrian, Janka, Jarka a Hanka

  • Padišska Planina, pohorie Apuseni Rumunsko
Retezat 2009

Ako každý rok aj tentoraz sme sa vydali cez Veľkú noc do Rumunského Retezatu vychutnať si zasnežené kopce našich exotických susedov. Maďarská diaľnica bez problémov a tiež rumunské cesty sa rok od roka zlepšujú. Hlavný ťah Arad – Deva, vyzerá lepšie ako bratislavské cesty. Neskorý termín sviatkov síce zapríčinil, že snehu nebolo až toľko, ako sme očakávali a na aký sme boli zvyknutí z posledných rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *